Nárůst vývozu textilu a oděvů v červenci 2026 meziročně o 7,6 %, protože doplňování zásob v zámořských maloobchodech zrychluje

Aug 14, 2026

Podle oficiálních obchodních statistik zveřejněných Generální správou cel zaznamenal objem vývozu textilu a oděvů z Číny v červenci 2026 silný vzestup. Měřeno v USD, hodnota vývozu za jeden-měsíc dosáhla28,79 miliardy dolarů, zastupující a7.6%meziroční-mezi

 

Tento nárůst odráží uzavření zámořských cyklů snižování zásob a koncentrované uvolňování podzimních a zimních zakázek na nákup mezi globálními maloobchodními značkami. Podrobné rozdělení kategorií vývozu a cílových trhů však odhaluje výrazné strukturální rozdíly mezi výchozími meziprodukty a navazujícími hotovými oděvy.

 

1. Rozdělení obchodních dat: Rozdíly v kategoriích odhalují metriky USD a RMB

Vyhodnocení obchodní výkonnosti napříč měnovými metrikami potvrzuje, že mezinárodní kupující upřednostňují následné hotové oděvy a dočasně zdržují doplňování látky a příze:

  • Červenec, rozdělení podle kategorií (USD):Vývoz textilních meziproduktů (příze a tkaniny) celkem12,35 miliardy dolarův červenci stoupá6.4%rok-přes-rok, ale smluvní8.7%měsíc-přes-měsíc. Dokončený vývoz oděvů dosáhl16,45 miliardy dolarů, skákání8.5%rok-přes-rok a rozšiřuje se4.4%měsíc-přes-měsíc.
  • Kumulativní výkon (leden–červenec USD):Celkový vývoz textilu a oděvů dosáhl174,75 miliardy dolarů, nahoru2.4%rok-mezi-rokem (expanze o 1 procentní bod rychlejší než kumulativní růst za první pololetí). Nahromaděné textilní meziprodukty85,34 miliardy dolarů(meziročně +3.9 %), zatímco hotové oděvy dosáhly89,40 miliardy dolarů(meziročně +0.9 %), což podtrhuje větší dlouhodobou-stabilitu růstu u původních textilních materiálů.
  • Hodnoty denominované v RMB:Celkový dovoz od ledna do července byl dosažen1 208,43 miliardy RMB(-1,5 % meziročně; textilie na 5905,5 set milionů RMB +0.1%, oděvy na 6178,8 set milionů RMB -2,9 %). Jednoměsíční červencový export činil celkem196,26 miliard RMB(+2.3 % meziročně, -1,1 % meziměsíčně), s textilem na84,14 miliard RMB(+1.1 % meziročně, -8,2 % meziměsíčně) a oděvy v112,12 miliard RMB(meziročně +3.1 %, +5.1 % MoM).

 

2. Dynamika trhu a strukturální zranitelnosti

Zatímco červencové údaje o exportu zdůrazňují silnou provozní kapacitu v celé čínské integrované textilní výrobní síti, obchodní výkonnost zůstává na regionálních trzích a v uzlech dodavatelského řetězce nerovnoměrná:

 

Výkon exportu textilu a oděvů do Číny (červenec a leden–červenec 2026)

Obchodní metrika / sektor Červencová exportní hodnota (USD) Červenec meziroční růst Červenec Růst maminky Kumulativní led–červenec (USD) Kumulativní meziroční
Kombinovaný textil a oděvy 28,79 miliardy dolarů +7.6%(Roční maximum) -- 174,75 miliardy dolarů +2.4%
Textilní meziprodukty 12,35 miliardy dolarů +6.4% -8.7% 85,34 miliardy dolarů +3.9%
Hotové oděvy 16,45 miliardy dolarů +8.5% +4.4% 89,40 miliardy dolarů +0.9%
Regionální trh USA První-poloviční řidič +12.5 % (meziročně 1. pololetí) Primární motor růstu Jediný rychle rostoucí-trh Strukturální riziko

 

Mezi klíčové rizikové faktory ovlivňující druhou-polovinu kontinuity patří:

  1. Závislost na růstu jednotného-trhu:Spojené státy sloužily jako primární motor růstu a zaznamenaly a12.5%meziroční-mezi{1}}roční nárůst dovozu v H1 2026. evropské poptávce po dovozu zůstal na stejné úrovni, zatímco tradiční regionální trhy-včetně ASEAN, Japonska a Jižní Koreje-zeslabily.
  2. Cykly komprese a dodání objednávky:Zámořští kupující udržují konzervativní strategie zásob, upřednostňují menší velikosti dávek, kratší dodací lhůty a rychlé{0}}doplňování odezvy oproti dlouhodobým-hromadným objednávkám.
  3. Nesouosost proti proudu vs. po proudu:Zámořské značky v současnosti spotřebovávají stávající zásoby látek, než se zavážou k novým objednávkám látek. Předřazené tkalcovny a barvírny čelí ve srovnání s montážními závody na výrobu oděvů se zpožděním.

 

3. Druhá-polovina provozních strategií pro výrobce textilu

Aby se textilní podniky vypořádaly s divergencemi kategorií a zachytily druhou-poloviční poptávku po doplňování zásob, musí textilní podniky sladit výrobní pracovní postupy s harmonogramy zásobování v zámoří:

  • Provedení exportu oděvů:Výrobci oděvů by se měli zaměřit na období nejvyšších dodávek na podzim/zimu a měli by se specializovat na funkční svrchní oděvy, tepelné oděvy a-aktivní oblečení s přidanou hodnotou, aby se vyhnuli cenové konkurenci s nízkými-maržemi.
  • Zarovnání tkaniny proti proudu:Tkalcovny a přádelny by se měly připravit na sekundární vlnu doplňování látek očekávanou kolem září, protože oděvní továrny omezují produkci podzimních/zimních oděvů. Sladění produkce příze a látek s domácími exportními-výrobci oděvů vyrovnává dočasné zpoždění v přímých zámořských rezervacích látek.

 

4. Zvyšování hodnoty exportu pomocí kompatibilních a udržitelných inovací vláken

Aby výrobci textilu zachytili exportní objednávky s vysokou marží a splnili mezinárodní požadavky na dodržování značek během cyklů rychlého{1}}doplňování, musí upřednostňovat certifikované, udržitelné suroviny.

 

Integrace pokročilých syntetických vláken zlepšujeMateriálové provedenía podporuje dodržování globálního obchodu:

  • Ekologická-certifikovaná sledovatelnost s recyklovanými polymery:Aby byly splněny přísné ekologické požadavky na severoamerických a evropských maloobchodních trzích, přádelny obsahují certifikaci GRS-Recyklované polyesterové staplové vláknodo exportních přízí. Využití sledovatelných recyklovaných polymerů snižuje emise uhlíku, splňuje cíle udržitelnosti značky a posiluje konkurenceschopnost závodu.
  • Ekologická-inženýrská řešení rozložitelných vláken:Integrace udržitelných technologií, jako je napřBiologicky odbouratelná řada CiCLO®umožňuje závodům vyrábět ekologické-látky, které snižují perzistenci syntetických mikrovláken v přírodních ekosystémech. Nasazení ekologických-materiálů zlepšuje diferenciaci produktů a vytváří trvaléOdolnost dodavatelského řetězceproti volatilitě světového obchodu.

 

Strategické shrnutí pro vedoucí pracovníky exportu textilu

Červencový nárůst exportu Číny demonstruje odolnost integrované textilní výroby během zámořských cyklů doplňování zásob. Vzhledem k tomu, že globální kupující požadují rychlé-dodávky a ověřenou udržitelnost, mají výrobci, kteří kombinují flexibilní výrobu s vyhovujícími vstupy vláken, nejlepší pozici k získání podílu na trhu.

 

S využitím naší zavedené mezinárodní sítě dodavatelského řetězce napříč Čínou, Thajskem a Vietnamem podporujeme globální obchodní partnery při zajišťování vyhovujících,-výkonných optických vstupů, optimalizaci výrobních pracovních postupů a provádění odolnýchGlobální strategie získávání zdrojů.

Mohlo by se Vám také líbit